Yandex Türkiye

Eğlenceyi kullanıcı deneyimine taşıdık!

Müşteri

Yandex Türkiye

Proje

Dijital, Outdoor KPI Odaklı Kampanya

Yandex.Türkiye iletişimlerine hem gelenekselde hem de dijitalde tam hız devam ediyordu; ama KPI odaklı daha fazla sonuç elde etmek isteyip, pazar payını daha hızlı artırmanın yollarını arıyordu. Bizden de Yandex Search deneyimini kullanıcılara deneyimletecek ve arama sayısını artıracak dijital bir kampanya istediler. Önümüzde yaz dönemi, ellerinde ise kullanıcılara verebilecekleri konser biletleri, sene içerisinde PR aktivitelerindeki özel sahne arkası ayrıcalıkları vardı. Biz de Yandex Sahne'yi oluşturduk.

Yandex Sahne

Etkinlikler, Özel Biletler!

Yandex Sahne, kullanıcıların bekledikleri yaz dönemi konserlere özel değişen arayüzü ile özel hazırlanmış mikro site deneyimi sunan bir kurgu ile geliştirildi. Kullanıcılar sosyal medyadan duyurduğumuz etkinlik biletini kazanmak için Yandex Sahneye geldi. Sosyal Medya hesap bilgileri ile giriş yaptıktan sonra o etkinliğe özel bütün hub bilgileri Yandex Sahne üzerinden bulabildiği gibi yarışmaya katılarak bilet kazanma hakkı kazandı.

Yandex Sahne

Sorular etkinliğe götürdü!

Kullanıcıdan etkinliğe özel hazırlanan soruları tek tek yanıtlaması istendi. Soruların cevaplama deneyimi ise her zamankinden biraz farklı idi. Kullanıcılar soruların cevaplarını Yandex'te aratarak doğru cevabı bulmaya çalıştı. Doğru cevabı aratan kullanıcılar ise karşılaştıkları banner'a tıklayarak siteye geri geldi ve bir sonraki soruya geçmiş oldular. 10 soruyu da doğru bilen kullanıcılar Yandex'ten bilet kazanmış oldular.

Yandex Sahne

Yandex'le Etkinlikler Bir Başka!

Etkinlik günü alana gelenler ise Yandex Sahne standı ve gerçek bir sahne ile karşılaştılar. Stantdaki yönlendirmeler ile kullanıcalardan sahneye çıkarak konsere özel kıyafetleri giyip fotoğraf çekilmelerini ve #yandexsahne hashtag'i ile Instagram'da paylaşmalarını istedik. Etkinlik öncesi paylaşılan fotoğraflardan en çok like alan ilk 3'ü ise sahne arkasına taşıdık.

Yandex Sahne sadece dijitalde kalmayıp, etkinlik alanına da taşınarak etkinliğe gelecek olan ve gelen tüm gençlere ulaşmış onların kalbini bir kez daha kazanmış oldu. KPI’lar ise memnun edici sonuçlara ulaştı, Yandex Sahne dönemi boyunca grafiklerde fark edilir bir artış sağlandı.