Volkswagen Ticari Araç

Amarok’la Karşı Karşıya

Müşteri

VOLKSWAGEN TİCARİ ARAÇ

Proje

DİJİTAL &OUTDOOR KAMPANYA

Gerçek av, yaşadığın şehirde!

Volkswagen Ticari Araç, hem şehir hem de arazi aracı olarak konumlandırdığı Amarok için farkındalık yaratacak bir kampanya beklentisindeydi. Biz de Amarok için geliştirdiğimiz ‘‘Amarok’la Karşı Karşıya’’ oyunu ile kullanıcılara sıra dışı bir yarışma deneyimi yaşattık. Facebook, mobil, outdoor ve hatta bayiler olmak üzere neredeyse 360 derece olarak kurguladığımız oyuna katılan kullanıcılar, Amarok model araçların fotoğraflarını çekerek garajlarında biriktirmek için birbirleriyle mücadele ettiler.

Amarok'la Karşı Karşıya

Gözlerini dört aç, yakala!

Geliştirilen özel uygulamada image processing tekniği ile fotoğrafı çekilen aracın Amarok olup olmadığı kontrol edildi. Yarışmacılar Amarok olduğu belirlenen araçları garajlarına çekerek badge’ler biriktirdi. CRM ile konuşan uygulamada yakalanan Amarok’ların renginden, modeline ve detaylı teknik özelliklerine kadar kullanıcıya bilgi verilerek, yarışmacıların araç hakkında daha detaylı bilgi edinmeleri sağlandı.

Amarok'la Karşı Karşıya

Daha fazlası için!

Mobil uygulamada bulunan 6 araçlık kapasitesini dolduran kullanıcılar, VW Ticari Araç’a Facebook sayfasına gelerek kampanyanın web ayağına giriş yaptılar.  Daha fazla araç yakalamak için mobil garajlarını Facebook’ta bulunan büyük garaja aktarmaları gerekti. Daha fazla araç yakalama fırsatı kazanarak daha fazla puan elde ettiler.

Yarışmacılar için puan kazanmanın bir başka yolu ise Volkswagen Ticari Araç yetkili satıcılarındaki Amarok’ları garajlarına eklemek oldu. Bayii Avcısı rozetini alan kullanıcılar diğer kullanıcıların önüne geçme fırsatı yakaladı.

Amarok'la Karşı Karşıya

Türkiye’de bir Amarok geziyor!

Uygulamada araçları toplamanın dışında başka görevler de vardı; neredeyse tüm Türkiye’yi dolaşan özel Amarok’u yakalamak! Araç yola çıktığı anda sosyal medyadan duyuru yapıldı. Yarışmacının özel Amarok’u yakalayabilmesi için araca takılan takip sistemi ile aracın nerede olduğunu uygulama üzerinden takip edebilmesi sağlandı. Kullanıcının yakınından geçen Amarok’u tanıması için aracın üzerine pin yerleştirildi ve kampanya kimliğine uygun tasarımlarla aracın üzeri kaplandı.

Kampanya süresince yakalanan tekil Amarok sayısı 2000’den fazla oldu. Uygulama ise 30.000’den fazla kullanıldı.

Amarok'la Karşı Karşıya
Amarok'la Karşı Karşıya

Yandex Şiddeti Arama

Yandex Sahne