Award

ING BANK MOBIL APP

Bankacılık app'lerine yeni adet!

Müşteri

ING Bank

Proje

Mobil Uygulama – UX&UI

ÖDÜL

MedıaCat Felis Ödülleri / Üretimde Ustalık / UI-UX

ING Bank’ın, müşteri ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan ve müşterilere karışık gelen mobil uygulaması yerine, finansal işlemleri en hızlı adımda tamamlayacak, sade tasarımıyla yepyeni bir mobil uygulama tasarladık.

ING Bank Mobil Uygulama ING Bank Mobil Uygulama

Tek şifre ile işlem!

ING’nin yeni mobil uygulamasında kullanıcılar, favori işlem listesi hazırlayıp, dış ekrandan sadece tek bir şifre ile fatura ödemesi, para transferi gibi işlemlerini gerçekleştirme imkanına sahip oldular. Böylece finansal işlemlerini en kısa sürede ve en kısa adımda tamamlama şansı yakaladılar.

ING Bank Mobil Uygulama

Çok daha fazlası!

Kullanıcılar, smart dashboard yapısı sayesinde ana ekranı kendileri belirleyebilir, farklı ihtiyaçları ve bankacılık işlemleri arasında kolaylıkla geçiş yapabilir hale geldiler. Ayrıca ING Mobil müşterileri canlı destek ile sorularına anında yanıt buluyor, ajanda oluşturup, bankacılık uygulamarında bir ilk olarak QR aracılığı ile internet şubesine tek adımda girebiliyorlar.

ING Bank Mobil Uygulama
ING Bank Mobil Uygulama

Sonuç ‘‘ARTTI’’!

ING Bank’ın mobil uygulamasını yayına aldıktan sonra, günlük ortalama indirme sayısında %30, aktif kullanıcı sayısında %20 ve günlük giriş sayısında %44 artış sağlandı. Ayrıca 50 banka müşterisi arandı ve %100 oranında memnuniyet görüşü alındı.

ING Bank Mobil Uygulama