IGA AIRPORT

Hayallerinize giden yolculuk.

Müşteri

IGA AIRPORT

Proje

MOBİL UYGULAMA – SERVICESDESIGN&UX&UI

İstanbul Havalimanı, evinden uçağına kadar tüm yolculuğunda ziyaretçilerinin yanında olmak istiyordu. Havalimanının büyük olması, insanların uçağa zamanında yetişme stresini normalden daha fazla yaşamasına sebep gibi görünse de yolculuğa çıkmak insanlar için keyif veren bir deneyimdi. Bu keyifli deneyimdeki dezavantajları avantaja çevirmek gerekiyordu. Biz de havalimanındaki yenilikleri, mağazaları ve keyifli alanları keşfetmeleri için ziyaretçilerin evinden uçaklarına kadar sahip oldukları zamanlarını planlayabilecekleri bir uygulama geliştirdik.

IGA AIRPORT

Tipografi ve Renkler

IGA AIRPORT

İkon Seti

IGA AIRPORT

Anons yok, uygulamadan takip var!

Herkes uçuşunu kolayca takip edebilsin diye; kullanıcıların login olmasına gerek olmadan ister tarih ve uçuş seçerek isterlerse de biletlerini okutarak kendi uçuşunu kolayca takip edebileceği ekranlar tasarladık. Uçuş zamanına göre ihtiyaçları değişen kullancıların, ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan dashboardlar ile farklı deneyimler yaşamalarını sağladık.

IGA AIRPORT

Markaların hikayeleri burada!

Yolcuların havalimanında geçireceği zamanın her dakikasını keyifle planlayabilmeleri için uygulamada hızlı ulaşabilecekleri akışlar ve deneyimler oluşturduk. “ON THE FLY” alanı sayesinde yolcular, havalimanındaki tüm markaların ve mağazaların anlık ve günlük story’lerine ulaşabiliyor, kampanyaları veya gerçekleşen etkinlikleri görerek havalimanındaki her şeyden haberdar olabiliyorlar.

IGA AIRPORT

Her şeyin kolay yolu var!

Yolcunun havalimanında geçireceği zamanı en doğru şekilde planlayabilmesi gerekiyordu. “My Journey” özelliği ile kullanıcıların uçuşa kadar olan zamanlarını planlayabilmelerine olanak sağladık. Kullanıcılar; havalimanında gerçekleşen etkinliklerden ve uğramak istedikleri mağazalardan, keşfetmek istedikleri restoranlara kadar tüm “stop” noktalarını “Journey” alanına ekleyebiliyorlar. Uygulama birbirlerine yakın noktalar üzerinden bir rota ile yolcunun kalan zamanına göre bir planlama sunuyor.

IGA AIRPORT

Keşfetmek için aranıyoruz!

Uygulamada arayıp da bulamayacağınız bir şey kalmasın istedik. Bu yüzden dünyanın en büyük havalimanının haritasını ve havalimanının içinde aradığınız her yeri uygulamanın içine sığdırdık.

IGA AIRPORT

Daha nasıl yardımcı olabiliriz?

Evden havalimanına ulaşım, uçuş takibi, İstanbul’un gezilecek yerleri, ücretsiz WiFi, otoparkta aracınızı bulma ve İstanbul için ulaşım seçenekleri gibi daha birçok işlevsel özelliği yolcuların kullanımına sunduk.

IGA AIRPORT

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Tüm bunları hayata geçirmeden önce yolcuları tanımamız, uygulamayı kullanma motivasyonlarını bulmamız gerekiyordu. Kullanıcıların ihtiyaçlarını belirleyebilmek amacıyla yolcuların persona’larını çıkardık. Persona’ların ruh durumlarını tartıştık ve ihtiyaçlarını belirledik. O ihtiyaçları karşılayabilmek için farklı deneyimler oluşturduk. Bu deneyimleri tasarımlara dökmeden önce çizerek kurguladık. Sonunda herkesin severek kullanacağı sadece tanıtım değil deneyim odaklı bir uygulama tasarlamış olduk.

IGA AIRPORT

S World Mobil Uygulama

DOD Mobil Uygulama