YANDEX TÜRKİYE

1 Nisan’da Yandex.Navi kullanıcılarını şakaladık.

Müşteri

Yandex Türkiye

Proje

1 Nisan Dijital Kampanya

Yandex Türkiye’nin sosyal medyadaki genç dili ve tutumu ile kullanıcılarının gönlünü kazanmıştı. Çoğunluğu gençlerden oluşan kitlemizi 1 Nisan’da şakalamadan bırakamazdık. Biz de o dönem Facebook’un çok konuşulan dürtme özelliğini ilk kullanan marka olalım dedik ve Yandex.Navi’ye dürtme özelliğini getirdik.

Yandex Navi ile Dürt 1 Nisan Şakası Dijital Kampanya

Söylenme, Dürt!

Oluşturduğumuz mikro sitede kullanıcılarımıza artık söylenme devrinin sonra erdiğini ‘Söylenme, dürt!’ mesajı ile verdik. Trafikteki iç görülerden beslenen site gerçekten böyle bir özelliğin olabileceğine, ne güzel düşünmüşler dedirtecek şekilde inandırıyor, teknik kısmını Yandex mühendisleri çözmüştür dedirtiyordu.

Yandex Navi ile Dürt 1 Nisan Şakası Dijital Kampanya

İnananlar, indirenler, deneyenler!

Sosyal medyada çıktığımız postlarla kullanıcılara yeni özelliğimizi 1 Nisan günü duyurduk. Artık trafikte söylenmek sona erdi! İçerikteki linke tıklayarak siteye gelen kullanıcılar nasıl kullanacaklarını mikro site üzerinden öğrenmeye çalıştılar. Uygulamayı açıp özelliği arayanlar, bulamayınca update edenler, sosyal medya kanallarından nasıl kullanacaklarını soranlar, hatta bu özellik için indirenler bile oldu.

Yandex Navi ile Dürt 1 Nisan Şakası Dijital Kampanya Yandex Navi ile Dürt 1 Nisan Şakası Dijital Kampanya Yandex Navi ile Dürt 1 Nisan Şakası Dijital Kampanya

Şakaladık, gönülleri kazandık!

Tüm bu aksiyonları alan kullanıcıların yanı sıra bir süre sonra 1 Nisan olduğunu hatırlayan ve tebrik eden kullanıcılar sosyal medya kanallarımızdan yazamaya başladılar. Şaka ortaya çıkana kadar geçen sürede yeterince kullanıcıyı ve ivmeyi yakalamıştık. Biz de önceden hazırladığımı akrostiş bir şiir ile yine eğlenceli bir yolla şakamızı kabullendik. Kullanıcılardan gelen ‘helal olsun’, ‘sırf bunun için indireceğim’, ‘gönülümüzdesin’ gibi olumlu tepkiler eğlenceli yolları sahiplenerek marka elçileri yaratığımızı kanıtlar nitelikteydi.

Amarok’la Gücünü Göster

Yandex 3 Yaşında