flag_yatay

Trafik Hayattır

BİSİKLETLİLER İÇİN YENİ NESİL KORNA!

Müşteri

Trafik Hayattır

Proje

Sosyal Sorumluluk & Farkındalık Kampanyası

ÖDÜL

MEDIACAT FELİS ÖDÜLLERİ

Doğuş Otomotiv’in Trafik Hayattır markası herkes için güvenli bir sürüş deneyimi oluşturmak istiyordu. Biz de Türkiye’de hiçbir markanın sahiplenmediği kritik bir konuya; trafikte araçlar kadar bisiklet ve motosiklet sürücülerinin de güvenliğinin sağlanması gerektiğine dikkat çekelim ve bu konuya bir çözüm üretelim dedik!
Bisiklet ve araç sürücülerinin trafikte hayatını kolaylaştıran HOP uygulamasını hayata geçirdik.

Doğuş Otomotiv Daily Portal

Araçlar İçin Son Teknoloji Uyarı Sistemi

HOP uygulaması “araba” modundayken yaklaşan bisiklet sinyallerini dinliyor, “bisiklet” modunda ise araç sürücülerine sinyal gönderecek şekilde çalışıyor. Bisiklet sürücüsü araç sürücüsünün 30 metre yakınına geldiği anda uygulama da aktif hale geliyor; araç sürücüsünü sesli ve görsel yollarla yaklaşan bir bisikletli olduğunu söyleyerek uyarıyor. Böylece bisiklet sürcüsünü görmeden dönüş yapan, aniden sağ şeritte duran veya durağan haldeyken etrafını kontrol etmeden kapılarını açan tüm araç sürücüleri trafikteki bisikletlileri kolayca fark ediyor. Birden fazla bisikletin aynı anda bir araca yaklaşması veya yakın sürelerde aracın yanından geçmesi durumunda ise HOP uygulaması akıllı bir algoritma ile sürücüyü rahatsız etmeyecek şekilde optimize çalışıyor.

Doğuş Otomotiv Daily Portal

Herkes İçin Güvenli Bir Sürüş Deneyimi!

Geliştirdiğimiz mobil uygulama ile bisikletlilerin trafikte yaşadıkları sorunlara bir çözüm getirmeyi ve aynı zamanda araç sürücüleri için de büyük bir sorumluluğu üstlenmeyi amaçladık. İlk fazda pilot proje olarak Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Bisiklet Festivali’nde bisikletlilerle buluşan ‘HOP!’ uygulaması şimdi herkes için hem App Store hem Play Store’da!

Doğuş Otomotiv Daily Portal

Yandex Kadınlar Günü

Samsung AddWash