Emirates NBD

Sağlıklı hayata adım attık!

Müşteri

EMIRATES NBD

Proje

IOS, ANDROID, APPLE WATCH – UX&UI

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük bankalarından biri olan Emirates NBD, sağlıklı yaşam hareketi ile bankacılık işlemlerini birleştirmek için yola çıkmıştı. ‘Emirates NBD Fitness Account’ adında bir banka hesabı uygulaması başlatmış ve bu hesabı Fitness Uygulaması ile birleştirerek, müşterilerine adım attıkça kazanabilecekleri bir ekosistemin alt yapısını oluşturmuştu. Bununla beraber uygulamaya yeni özellikler ekleyerek daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve modern bir arayüz tasarımı ile kullanıcıların hayatlarına rahatça entegre edebilmelerini istiyorlardı. Biz de bankacılığa yeni bir bakış açısı getiren bu uygulamayı, bir adım daha öteye taşımak için kolları sıvadık.

Emirates

Banka müşterisi olun ya da olmayın!

Banka müşteri olsun ya da olmasın uygulamayı herkesin indirip deneyebileceği şekilde tasarladık. Banka müşterileri için gerçek banka hesabı üzerinden kurulum sağlayan uygulama, banka müşterisi olmayanlar için 2 aylık deneme banka hesabı oluşturarak hesabın içersine sanal para yükleyip uygulamayı kullandıkça kazançlarını görmelerini sağlıyor. Böylece banka müşterisi olmayan kullanıcılar da bu ekosistemin sunduğu faydayı deneyimleyebiliyor.

Banka müşterileri ise uygulamanın kurulumunu yaparken bankaya gitmeye gerek kalmadan uygulamayı indirdikten sonra, uygulama üzerinden ‘fitness account’ hesabı açabilir ve diğer hesaplarından istedikleri miktarda parayı yeni açtıkları fitness hesaplarına aktarabilir hala geldiler.

Akıllı bilekliğinizle eşleştirin!

Kullanıcılar, kurulum aşamasında akıllı bileklik entegre ederek veya telefonun sağlık uygulaması ile bağlayarak verileri güncel olarak takip edebilir hale geldiler.

Emirates

Hem adım hem de kazanç sayar!

Kullanıcılar uygulamaya girdiklerinde günlük attıkları adım ve kazançlarını gösteren ‘dashboard’ ekranı ile karşılaşıyorlar. Günlük adım hedeflerini kendileri tanımlayabiliyor, değiştirebiliyor ve hedefi tamamlayınca ne kadar kazanacağını da yine uygulama üzerinden anlık olarak takip edebiliyorlar.

Emirates

Performansınızı takip edin!

Aynı ekrandan dinamik grafikler ile performanslarını günlük, haftalık ve aylık olarak görebilir; böylece hedeflerine ulaşıp ulaşmadıklarını günlük performanslarını karşılaştırarak gündelik hareketlerinin performansına etkilerini takip edebilirler.

Emirates

Kime meydan okumak istersin?

Kullanıcılar Emirates NBD Fitness App üzerinden yarışmalar oluşturarak arkadaşlarına meydan okuyabiliyor ya da herkese açarak herkesin katılmasına olanak sağlayabiliyor.

Emirates
Emirates

Meydan okumaya var mısın?

Meydan okumalar yarışma süresi ve hedef adım sayısı bilgileri ile oluşturuluyor. Meydan okumalara katılanlar, yarışma boyunca yarışmanın ‘timeline’ı üzerinden herkesin attıkları adımları ve atılan fotoğrafları takip edebiliyor, kendi paylaşımlarını yapabiliyorlar.

Emirates
Emirates
Emirates

Hesap ve kazanç takibini yapın!

Kullanıcılar kazançlarını adım adım takip edebilir ve fitness hesaplarına uygulama üzerinden kolayca para aktarabilirler. Aktarılan miktara göre ne kadar para kazanabileceklerini yine aynı ekrandan görerek aktaracakları miktara karar verebilirler.

Emirates
Emirates

Apple Watch üzerinden takip edin!

Yürüyüş anında adım takibinin yapılması, performans bilgilerine ve en ihtiyaç duylan özelliklere Apple Watch üzerinden ulaşılmasına olanak sağlandı. Böylece kullanıcılar Apple Watch üzerinden hedeflerini belirleyebilir ve adım adım takip edebilir oldular.

Emirates
Emirates