Sektörün önde gelen markalarından Facebook yeniliklerine, Twitter'dan Clubhouse'a birçok marka ve kuruluşun Pandemi sürecindeki çalışmaları ve birbirinden yeni güncellemelerini incelediğimiz Mart ayı Kafaları Tazele dijital postamız fırından yeni çıktı!

Facebook Reklamcılık Raporu Ne Diyor?

Facebook, reklamcılıkta çeşitlilik ve kapsayıcılık üzerine yeni bir rapor yayınladı. Bu rapor, kullanıcıyla etkileşimi en üst seviyeye çıkarmada pazarlamacıların işine yarayacak önemli bilgiler içermenin yanı sıra reklam verenler cephesinde de bir endişe uyandırdı.

Markalar Gözünü NFT’ye DİKTİ.

Son aylarda, NFT’ler popülaritesini hızla artırdı. Dijital bir çiçeğin 20.000$’a, döngüsel bir video klibin 26.128$’a, bir çorabın 60.000$’a ve bir LeBron James klibinin 99.999$’a satıldığına şahit olduk.

Markalar Instagram Reels’ı nasıl kullanmalı?

Reels, işletmenizin pazarlama stratejisinde çok önemli role sahip olmalı. Tüketici beklentileri hızla değişiyor ve Instagram’daki bir milyar aylık aktif kullanıcı, Reels’ı hali hazırda kullanır durumda. Ayrıca Instagram Reels kılavuzu, Reels’ın ne olduğuna ve onu bir marka olarak en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinize dair fikirler de dahil olmak üzere derinlemesine bilgi veriyor.

Instagram’dan REELS İÇİN YENİ ÖZELLİK: Remix

Instagram Reels için hazırlanan Remix özelliği kullanıma sunuldu. TikTok’un Duet özelliğini hatırlatan Remix sayesinde Instagram’ın kullanıcıları, başka kullanıcıların hazırladığı Reels videolarını kendi içerikleriyle birleştirilecek.

Twitter Spaces kapsama alanını GENİŞLETTİ.

Twitter, sesli sohbet tabanlı iletişim uygulaması Clubhouse’a alternatif olarak geliştirdiği Spaces özelliğini güncelledi. Kasım ayında beta süreciyle hayatımıza giren Twitter Spaces, iOS için kullanıma sunulmuştu.

Facebook REKLAMLARINA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ.

Facebook denildiğinde akıllara özellikle gençlerin kullanmayı bıraktığı bir platform geliyor olsa da, Instagram’dan WhatsApp’a kadar hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen birçok platform Facebook’a ait.

Periscope’a veda VAKTİ!

Canlı yayın uygulaması Periscope için yolun sonu göründü. Twitter tarafından altı yıl önce satın alınan uygulama; bir dönem için Twitter platformunu alternatif bir medya organı haline getirmişti. Son yıllarda ise farklı amaçlarla kullanılmaya başlayan uygulamanın yerine Twitter Live özelliği devreye giriyor.

DISCORD, CLUBHOUSE KOPYASI ÖZELLİĞİ 'STAGE CHANNELS'I KULLANIMA SUNDU.

Bir süredir üzerinde çalıştığı Clubhouse benzeri özelliği ile ilgili son çalışmalarını tamamlayan Discord, bu özelliği kullanıma sundu. Tüm platformlarda kullanılabilen ve "Stage Channels" olarak isimlendirilen özellik, Clubhouse'un tam bir kopyası olarak karşımıza çıkıyor.

iOS 14.5’le Apple HARİTALAR'a Gerçek Zamanlı Kalabalık Tespit Özelliği Geliyor.

Bahar’da çıkması beklenen iOS 14.5’in, Apple Haritalar üzerinde yepyeni bir özellik aktif edeceği belirtildi. Koronavirüs pandemisinin dünyayı etkisi altına alması, Apple ekibinin haritalar üzerinde yeni bir değişiklik yapmasına neden oldu.

UBER, LONDRA’DA ELEKTRİKLİ ARAÇLA SEYEHAT EDEBİLME SEÇENEĞİ SUNUYOR.

Uber, müşterilerine elektrikli araçla seyahat edebilme seçeneği sunan Uber Green hizmetini Londra'da başlattı. 2025'e kadar Londra'daki tüm sürücülerin elektrikli araç kullanmasını sağlamayı hedefleyen Uber, elektrikli araç tercih eden müşterilerden bu hizmet için ek ücret almayacağını belirtti.

DİJİTAL SANAT ESERİ SATIŞ PLATFORMU DE ARTİUM, SATIŞ ALT YAPISINA NFT TEKNOLOJİSİ EKLİYOR.

Kendi NFT pazaryerini geliştireceğini duyuran De Artium, bununla birlikte diğer pazar yerlerinden satın alınan eserlerin de De Artium’da yayınlanabilmesine imkan sağlayacak.

SPOTIFY’DAN YENİ KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ÇALMA LİSTELERİ GELDİ

Firma bir süredir yepyeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri olan Spotify Mix’leri üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Şimdi kullanıma çıkan yeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri, en çok dinlenen çalma listelerinden biri olan Daily Mix’ten ilham alınarak oluşturulmuş.

DÜNYANIN İLK FİZİKSEL NFT GALERİSİ VE NFT’YE KISA BİR BAKIŞ.

2016’da Soho’da ilk dijital sanat galerisini açan Superchief; illustrasyon, fotoğraf, sokak sanatı ve grafiti gibi pek çok alandan sanatçının işlerine bu mecrada yer vermekteydi. Ancak konu dijital sanata geldiğinde sanatçı ve galerilerin bu çalışmalarından gelir elde etmesinin zor olması gibi sulara girilmekte.

Van Gölü Fotoğrafı, NASA'nın Fotoğraf Yarışmasında Yarı FİNALDE.

NASA, her yıl gerçekleştirdiği "Dünya Turnuvası" isimli fotoğraf yarışmasının yarı finaline geçiş yapıldığını duyurdu. Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü ise bu yarışmanın yarı finalinde yer alıyor. Dileyen herkesin katılabildiği yarı final, 5 Nisan'a kadar devam edecek.

Reha Erdem Zoom üzerinden çektiği Seni Buldum Ya FİLMİNİ anlattı.

Yönetmen Reha Erdem'in yeni tip corona virüs tedbirleri kapsamında karantina döneminde, Zoom üzerinden çektiği kara komedisi 'Seni Buldum Ya!' filmi MUBI platformunda seyirciyle buluştu.